enfermar

Wiktionary طرفان
Jump to: navigation, ڳولا

اسپيني[ترميميو]

فعل[ترميميو]

enfermar

  1. بيمار ڪرڻ

Conjugations[ترميميو]

infinitive enfermar
gerund enfermando
past participle enfermado
فرد يا ضمير واحد جمع
متڪلم حاضر غائب متڪلم حاضر غائب
indicative yo usted nosotros vosotros ustedes
حال enfermo enfermas enferma enfermamos enfermáis enferman
imperfect enfermaba enfermabas enfermaba enfermábamos enfermabais enfermaban
preterite enfermé enfermaste enfermó enfermamos enfermasteis enfermaron
مستقبل enfermaré enfermarás enfermará enfermaremos enfermaréis enfermarán
مشروط enfermaría enfermarías enfermaría enfermaríamos enfermaríais enfermarían
subjunctive yo usted nosotros vosotros ustedes
حال enferme enfermes enferme enfermemos enferméis enfermen
imperfect
(ra)
enfermara enfermaras enfermara enfermáramos enfermarais enfermaran
imperfect
(se)
enfermase enfermases enfermase enfermásemos enfermaseis enfermasen
مستقبل enfermare enfermares enfermare enfermáremos enfermareis enfermaren
imperative - usted nosotros vosotros ustedes
enferma enferme enfermemos enfermad enfermen