سانچو:pt-conj

Wiktionary طرفان
Jump to navigation ڳولا ڏانهن هلو
Infinitive {{{1}}}
Present participle {{{2}}}
Past participle {{{3}}}
فرد يا ضمير واحد جمع
پهريون حاضر متڪلم پهريون حاضر متڪلم
Indicative eu tu ele/ela nós vós eles/elas
حال {{{4}}} {{{5}}} {{{6}}} {{{7}}} {{{8}}} {{{9}}}
Imperfect {{{10}}} {{{11}}} {{{12}}} {{{13}}} {{{14}}} {{{15}}}
Preterite {{{16}}} {{{17}}} {{{18}}} {{{19}}} {{{20}}} {{{21}}}
Pluperfect {{{22}}} {{{23}}} {{{24}}} {{{25}}} {{{26}}} {{{27}}}
مستقبل {{{28}}} {{{29}}} {{{30}}} {{{31}}} {{{32}}} {{{33}}}
شرطيه {{{34}}} {{{35}}} {{{36}}} {{{37}}} {{{38}}} {{{39}}}
Subjunctive eu tu ele/ela nós vós eles
حال {{{40}}} {{{41}}} {{{42}}} {{{43}}} {{{44}}} {{{45}}}
Imperfect {{{46}}} {{{47}}} {{{48}}} {{{49}}} {{{50}}} {{{51}}}
مستقبل {{{52}}} {{{53}}} {{{54}}} {{{55}}} {{{56}}} {{{57}}}
Imperative - tu ele/ela nós vós eles/elas
هاڪاري {{{58}}} {{{59}}} {{{60}}} {{{61}}} {{{62}}}
ناڪاري {{{63}}} {{{64}}} {{{65}}} {{{66}}} {{{67}}}
Personal infinitive eu tu ele/ela nós vós eles/elas
{{{68}}} {{{69}}} {{{70}}} {{{71}}} {{{72}}} {{{73}}}